Badania przesiewowe słuchu są z organizowane w ramach Programu „Po pierwsze zdrowie” we współpracy z Polskim Radiem i Telewizją Polską.
– Na dzisiejsze badanie nie jest potrzebne skierowanie. Proponujemy dwa badania: otoskopię, które pozwoli pacjentowi zobaczyć jak wygląda błona bębenkowa, ucho zewnętrzne. Jeśli wszystko wyjdzie w porządku, zapraszamy pacjenta na audiometrię tonalną. To badanie, które określa próg słyszenia – powiedział laryngolog Tomasz Bryk.
Badania w centrum mobilnym pozwalają wykryć pewne nieprawidłowości. Pacjenci dostają również zalecenia dalszej diagnostyki. Program „Po pierwsze zdrowie” powstał z inicjatywy profesora Henryka Skarżyńskiego i jest realizowany przez Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów oraz Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Polskim Radiem oraz Telewizją Polską.
Równolegle przed gmachem Telewizji Polskiej można skorzystać z porad periodontologów, okulistów, laryngologów, audiologów, foniatrów, kardiologów, onkologów, psychiatrów, dermatologów oraz dietetyków.